На благотворителен концерт, организиран от Федерацията на жените със съдействието на Община Разград и с домакинството на НЧ „Развитие 1869“, 22-ма абитуриенти получиха грамоти и финансова подкрепа.
Връчи им ги кметът на Община Разград Добрин Добрев, като преди това поздрави организаторите за това, че за 20-а поредна година провеждат благородното събитие. „20-ото издание на тази инициатива е гаранция за широката обществена ангажираност на поредната кауза, която Федерацията на жените отстоява и за това, че благотворителното събитие намира подкрепата и на обществото.“ – каза кметът Добрин Добрев. В навечерието на светлия празник 24 май той пожела на 22-мата прекрасни млади хора да се дипломират успешно, да не се страхуват да мечтаят, да поемат по пътя на знанието, да получат своята реализация и да бъдат достойни граждани на нашата община и града.
Въпреки трудностите пред тях, младежите, които получиха грамоти и финансови стимули, са достойни ученици, с висок успех и активно участие в извънкласни дейности, избрани са от Педагогическите съвети на училищата, които завършват – обясни председателят на Федерацията на жените Ваня Желева. Средствата в подкрепа на младежите са набрани от продажбата на билети за традиционния благотворителен концерт.
В музикалната проява участваха: Бориса Богданова, Ема Пенчева, Йолина Петрова, Мартина Матева от Класа по вокално майсторство на Музикална школа „Илия Бърнев“ към НЧ“Развитие 1869“; клавирен дует Ивелина Венелинова и Ата Метхиев от Музикална школа „Илия Бърнев“ към НЧ“Развитие 1869“; цигуларите Радост Русева и Кенан Мехмед от Музикална школа „Илия Бърнев“ към НЧ“Развитие 1869“; Вокална група „Веселите глухарчета“ към Класа по поп пеене на ЦПЛР „Център за работа“; Балетна школа към НЧ“Развитие 1869“; Текин Зекериев; Детски танцов състав „Гецовлийчета“ към НЧ „Просвета 1883“-Гецово; ТШ „Сладури“; ТТФ „Пулс“; ТФ „Феникс“ към ЦПЛР ЦРД; ТШ „Еми денс“; ТФ „К-Stаrs“ към ЦПЛР ЦРД; Градски мажоретен състав към ЦПЛР ЦРД и ДТА „Лудогорче“.
