В Полски Тръмбеш се проведе поредното издание на шахматния турнир „Полски гамбит“, който събра 81 състезатели от цялата страна. Надпреварата бе разделена в две категории – открит турнир А и турнир Б за деца до 13 години.
Три деца от ШК „Етър“ се включиха в „елитната“ група, където премериха сили с възрастните състезатели. Веселин Ангелов спечели бронзов медал за най-добре представило се дете до 14 години, а Ивайло Капарашев се нареди на четвърто място. Най-младият участник в турнира бе 9-годишният Велизар Петков.
В турнир Б се включиха още 13 деца от клуба, като повечето от тях бяха начинаещи шахматисти. Габриела Буюклиева завоюва трето място при момичетата с актив от 3 точки от 5 кръга. Същия резултат постигнаха и 8-годишните Самуил Иванов, Николай Парашкевов и Светлин Павлов, както и 13-годишният Аврам Димов.
За всички деца участието в шахматния уикенд бе полезна и важна стъпка в изграждането им като състезатели и натрупването на ценен състезателен опит.
