Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз глоби шампиона Левски с общо над 5000 евро за непристойни прояви на феновете при шампионските тържества по време на загубата от Лудогорец с 0:1 в Първа лига.
В същото време комисията отложи за разглеждане инцидентите с расистките обиди към играча на Ботев (Пловдив) Антоан Конте по време на срещата с Черно море (2:0).
С 2045,17 евро са глобени „сините“ за изстреляни ракети.
Още 1022,58 евро трябва да плати клубът заради хвърлени на терена предмети. Същата е санкцията и за обидни и нецензурни скандирания.
