С бурни аплодисменти, заслужено уважение и гордост за целия град бяха посрещнати състезателките от хандбалния отбор на Средно училище „Панайот Волов“, които представиха България на ISF World School Handball Championship 2026 в Скопие. По покана на директора на училището Албена Кирова, кметът на Община Бяла връчи официалните дипломи на Международната федерация за училищен спорт за достойното участие на отбора в световния форум, провел се от 20 до 29 април 2026 година.
Под професионалното ръководство на своя треньор Соня Богданова младите хандбалистки демонстрираха не само спортна класа, но и характер, дисциплина и непримирим дух срещу едни от най-силните училищни отбори в света. На международната сцена момичетата защитиха честта на Бяла и България, постигайки престижно класиране и завоювайки почетното 14-о място в света.
Участието им в световното първенство се превърна в повод за истинска гордост за местната общност. Всяка среща на игрището бе доказателство за упорит труд, воля и отдаденост към спорта, а представянето им показа, че талантът и постоянството могат да превърнат мечтите в реалност.
„Най-ценното бе високият дух и борбеността, която момичетата показаха“, подчерта директорът Албена Кирова, която благодари на отбора за достойното представяне и за примера, който дават на своите връстници.
Кметът на общината г-н Славов също поздрави младите състезателки за безспорния успех и им пожела още много победи, нови спортни върхове и смелост винаги да преследват целите си.
С представянето си в Скопие хандбалистките от Бяла доказаха, че малките градове могат да раждат големи шампиони – със съ
