Дунав се завърна в елита на българския футбол! „Драконите“ не успяха да победят Фратрия, но и равенството беше достатъчно да останат недостижими на върха. Двата отбора завършиха при резултат 2:2 в среща от 32-рия кръг на Втора лига, игран на стадион „Спартак“ във Варна.
Кристиян Бойчев даде преднина на русенци с много красив гол в 25-ата минута, а през второто полувреме Иван Брикнер (79′) изравни, също с хубаво попадение, дошло след удар от дистанция. Във втората минута на добавеното време „братлетата“ стигнаха до обрат благодарение на автогол на Марио Дилчовски, но Ибрахим Кейта се превърна в герой за русенци в 96-ата минута.
За последно Дунав беше част от efbet Лига през сезон 2019/20, а през следващата кампания отново ще е сред най-добрите. В следващия кръг тимът на Георги Чиликов приема втория във временното класиране Янтра.
Фратрия ще чака помощ от днешния си съперник, за да изпревари „ковачите“, от които към този момент изостава с една точка. За „братлетата“ предстои гостуване на последния Беласица.
