Старши треньорът на Дунав (Русе) Георги Чиликов ще се раздели с клуба след края на сезона, научи АНОНС. Специалистът е взел решение да продължи треньорската си кариера в родния Бургас, където се очаква да застане начело на Черноморец 1919.
Под ръководството на Чиликов русенският тим успя да стабилизира представянето си и да постигне значителен прогрес. Кулминацията дойде тази вечер, когато Дунав спечели Купата на Mr Bit във Втора лига и официално си гарантира завръщане в елита. През следващия сезон „драконите“ отново ще се състезават в efbet Лига.
През последните дни президентът на клуба Диан Димов заяви, че желанието на ръководството е Георги Чиликов да остане начело на отбора и да го води и в елита. Очаква се в следващите дни да се проведат разговори с 47-годишния специалист, чийто договор изтича в края на сезона. По информация на АНОНС обаче решението му вече е взето и посоката е Бургас.
Сълзи от радост в очите на Георги Чиликов, Дунав отново е в елита
Сред основните причини за раздялата са условията за работа. Още от началото на годината Чиликов неколкократно подчерта, че колебливото представяне на отбора през пролетния дял от сезона е следствие от сериозните трудности по време на зимната подготовка, породени от липсата на подходящи терени в Русе.
„Изкарахме много тежка зима. Един лагер в Поморие и след това мъка. Всичко беше на моята глава. Тази зима ни уби в процеса и това си пролича“, коментира наставникът след официалното подпечатване на промоцията в понеделник.
Още преди месеци, в интервю за АНОНС, Чиликов призна, че постоянните пътувания и разстоянието между София и Русе също биха могли да окажат влияние върху евентуалното му решение да се раздели с клуба.
