В навечерието на абитуриентските тържества кметът на Бяла Димитър Славов се срещна с дванадесетокласниците от двете средни училища в общината – Средно училище „Панайот Волов“ – Бяла и Професионална гимназия – Бяла. Срещите се проведоха в Заседателната зала на Община Бяла и преминаха в открит и вдъхновяващ разговор за бъдещето на младите хора.
Кметът приветства зрелостниците и сподели, че срещите с абитуриентите са традиция, която всяка година му носи удовлетворение и възможност да чуе техните идеи, мечти и планове. По време на разговорите бяха обсъдени възможностите за продължаване на образованието, професионална реализация, перспективите за работа в местния бизнес, както и инициативите за младежка заетост в общината.
Младите хора имаха възможност да зададат своите въпроси и да споделят вижданията си за бъдещото си развитие, а представителите на общинската администрация ги насърчиха да бъдат смели, активни и уверени в избора на своя път.
По традиция срещите завършиха с тържествено връчване на знамената на випуските и с пожелания към абитуриентите за успешен старт, сбъднати мечти и много бъдещи успехи.
