За втора поредна година Община Бургас дава старт на своя Коледен турнир по футбол, като и тази година събитието съчетава спортната надпревара с благородна кауза. Срещите ще се проведат в спортен център DS SPORT, като първият мач е насрочен за 19 декември, петък, от 16:00 часа.
В тазгодишното издание на турнира ще вземат участие 13 отбора, разпределени в четири групи. За финалния ден, който ще се състои в неделя, ще се класират първите два отбора от всяка група. Съботната програма започва в 09:00 часа, а последният мач за деня е с начален час 17:20.
Тази година инициативата има силен благотворителен характер и цели да подкрепи Наско, който наскоро е станал баща на прекрасно момиченце, но е бил диагностициран с клетъчна остра лимфобластна левкемия. Лечението му е продължително и скъпо. Община Бургас и участниците призовават за подкрепа, за да се даде шанс на младия баща да прекара повече време със съпругата си Божидара и новороденото им дете.
За набирането на средства в подкрепа на каузата „Подкрепете Наско“ по време на турнира ще бъде разиграна на търг тениска на ПФК „Черно море“ Варна, дарена лично от клуба. Всеки, който желае да помогне, може да направи дарение по сметките на съпругата му Божидара Панговска, като основанието е „Дарение за лечение на Наско“.
