За трети път поста на служебен министър на културата ще заеме Маестро Найден Тодоров. За първи път той стана министър през 2023 година във второто правителството на Гълъб Донев, а през 2024 година – в правителството на Димитър Главчев.
Извън политиката той е един от най-уважаваните български диригенти. Найден Тодоров е работил с всички български държавни оркестри и оперни театри, както и с много оркестри и оперни театри в Европа, Азия, Северна и Южна Америка и Африка, между които се открояват Виенският симфоничен оркестър, Виенската народна опера, Берлинският симфоничен оркестър, Филхармонията на Богота – Колумбия, Националният оркестър на Бразилия, Филхармонията на Токио и мн. др.
Андрей Гюров шокира с правителството си, Йотова подписва указ и насрочва вота
От 2017 година е директор на Софийската филхармония, с която гостува на някои от най-престижните сцени в Европа – зала „Бозар“ – Брюксел, Музикферайн – Виена, голямата зала на Берлинската филхармония. В концертите си със Софийската филхармония Найден Тодоров работи с някои от най-изявените по света певци и инструменталисти.
Точно миналата година – на 18 февруари, Н. Пр. посланикът на Румъния в София г-жа Бръндуша Предеску връчи на маестро Тодоров ордена „Културни заслуги“ с ранг „Велик офицер“, за „Популяризиране на културата“ на специална церемония в Посолството на Румъния.
