Новият областен управител на Добрич Руслан Томов официално пое поста от досегашния губернатор Асен Атанасов. На среща с екипа на Областната администрация и представители на медиите Атанасов му предаде символичния ключ на институцията.
В първото си изявление като областен управител Томов заяви, че ще продължи да провежда държавната политика на местно ниво и ще надгражда започнатото до момента.
„Ще продължа работата, както е работил и досегашният областен управител Асен Атанасов, като ще си поставям все по-високи цели за постигане“, посочи той пред журналисти.
Новият губернатор подчерта, че основен фокус в работата му ще бъде подобряването на условията за живот в областта. По думите му сред най-неотложните проблеми са безводието в редица населени места и лошото състояние на пътя от село Кардам до границата с Румъния.
Томов заяви, че ще настоява за окончателно решение на дългогодишния проблем с трасето.
„Ще работя с пълни сили и ще направя всичко възможно този път най-сетне да бъде завършен. В продължение на години проблемът се решаваше временно, а обещанията оставаха неизпълнени“, коментира той.
Като друг свой приоритет Руслан Томов посочи активната работа с общините, кметовете и Общинските съвети.
„Това е най-сигурният път за решаване на проблемите и за създаване на по-добри условия за живот на хората в областта“, допълни новият областен управител.
Той съобщи още, че заместник-областните управители ще бъдат двама и назначенията се очакват в следващите дни.
От своя страна Асен Атанасов направи равносметка на периода, в който оглавяваше областната администрация. Той заяви, че основната цел на екипа му е била институцията да бъде по-близо до хората.
„Бяхме навсякъде, където хората имаха нужда. Това не беше популизъм, а истинска грижа за проблемите и търсене на решения“, каза Атанасов.
Той изрази надежда политиката на приемственост да продължи и занапред, като акцентира и върху усилията за защита на земеделската земя в Добруджа.
Атанасов припомни, че е оспорил решения на Общинския съвет в Каварна, свързани с промяна на статута на терени от публична в частна общинска собственост. По думите му във връзка с казуса е бил направен опит да му бъде предложен подкуп от 20 000 евро, за което е подал сигнал в полицията, а лицето е било задържано.
Бившият областен управител посочи още, че е върнал и решения на Общинския съвет в Балчик, свързани с продажба на земи в района на село Оброчище и промени в устройствени планове без необходимата екологична оценка.
