Ако купите 10 кюфтета или кебапчета за 5 лева от топлата витрина на хипермаркета, не бързайте да се радвате, че сте спестили някой лев. Често евтинийките от кайма в магазина са със силно неприятен вкус просто защото са на ръба на срока на годност. Това е и причината да се продават на ниски цени.
По-наглите търговци пък пробутват мръдналите мръвки буквално в последния ден, след който вече се препоръчва да не бъдат консумирани. Така че внимавайте, когато купувате кюфтета по 50-60 стотинки от големите вериги – те нес а подходящи дори за кучето.
„Купих с намаление така наречените нервозни кюфтета със страхотно намаление – от 2 лева бройката, цифрата беше свалена на 75 стотинки. Разочарованието беше огромно, когато вместо вкусна вечеря вкъщи се оказа, че съм си осигурил отвратителна храна, която става само за кофата за боклук“, разказа за неприятната случка редовен клиент на известна търговска верига.
Мъжът с пържолите за 600 лева вече нагъва кюфтета за по 2 кинта
Човекът, без да знае какъв е номерът, купил от каймата и похапнал едва на следващия ден, когато срокът на годност вече бил напълно изтекъл, пише „Уикенд“.
„Вкусът беше толкова отвратителен, че повече кюфтета не искам да вкусвам. Цяло чудо е, че не се натрових“, сподели потърпевшият клиент.
