В деня, в който се отбелязваха 150 години от Априлското въстание, в гр. Бяла беше почетена паметта на революционера Панайот Волов.
Инициативата включваше поднасяне на цветя пред неговия паметник, както и възпоменателна програма с участие на ученици от трети клас, които представиха рецитал, посветен на историческата годишнина.
Събитието завърши с прожекция на филм за живота и делото на Панайот Волов в експоцентър „Кольо Фичето“ в града.
