36-годишен от Нови пазар е установен да шофира след употреба на наркотични вещества. При проверка в автомобила му са намерени още наркотици. Мъжът е задържан, съобщиха от пресцентъра на полицията.
Новопазарецът бил зад волана Форд Ц Макс с чужди табели и е спрян за проверка около 21 часа снощи от екип на РУ- Нови пазар срещу бензиностанция на изхода на града.
Тестван е за шофиране след употреба на наркотични вещества и техни аналози. Отчетена е положителна на амфетамин и метамфетамин проба. Отказал е да даде кръвна проба за химичен анализ.
При проверката в автомобила са намерени и иззети около 5 г зелено-кафява тревна маса и 3 г бяло кристално вещество, по данни на 36-годишния – метамфетамин. Предстои да бъдат изследвани. Автомобилът е предаден доброволно с протокол. За управление след употреба на наркотични вещества и за държане на наркотични вещества са образувани бързи производства.
