Заместник-председателят на Общинския съвет в Бургас напуска „Продължаваме промяната“. Д-р Мартин Кръстев обяви решението си във „Фейсбук“ с аргумента, че проблемът в партията е системен.
„А когато една организация започне да наказва най-работещите си хора и да поощрява най-шумните си лакеи, тя губи най-ценното си – доверието и смисъла. Рибата се вмирисва откъм главата, но се чисти откъм опашката. Уви, при нас нямаше нито истинско почистване, нито истинска промяна“, пише той.
Допълва, че напуска „без озлобление, но и без компромис със собствените си принципи“ – честност в политиката, реална вътрешна демокрация, прозрачност, уважение към работещите хора и нетърпимост към посредствеността и задкулисието.
