Протестиращите от Цалапица се събраха пред съдебната палата Пловдив, въпреки потвърждението, че дело за мярката на задържаните братя близнаци няма да има.
Хората обаче не вярват на това и искат да се уверят на място.
След това, в 14 ч техният протест ще се пренесе пред прокуратурата. Там те ще поставят исканията си за повече информация за разследването и отговори защо то е било толкова фатално, според тях, забавено.
Припомняме, че тази вечер в 18 часа в читалището на Цалапица висши представители на ръководството Областната дирекция на МВР – Пловдив ще се срещнат с кмета и жителите на селото.
Срещата е по инициатива на полицейските началници, а целта е запознаване с конкретните проблеми в региона и обсъждане с местната общественост на съвместни мерки за тяхното решаване.
За срещата пристига новият началник на дирекцията Радослав Начев, заместник-директорът комисар Сълко Литов и шефовете на отдели „Криминална полиция”, „Охранителна полиция” и „Разследване”.
