След шест години извън елита Дунав отново е там, където принадлежи – в Първа лига. Русе трябва да се гордее с този успех, коментира за БТА председателят на Управителния съвет на клуба Диян Димов, след като снощи „драконите“ си гарантираха промоция в Първа лига с равенството 2:2 срещу Фратрия като гости.
„Това завръщане не дойде лесно. Имаше трудни моменти, тежки битки и много изпитания, но имаше и нещо, което никога не се промени – любовта към Дунав и вярата, че този клуб ще се върне там, където му е мястото. Искам да благодаря на всички, които бяха част от този път – на футболистите, на треньорския щаб, на всички, които работят зад кулисите, както и на хилядите фенове, които ни подкрепяха неотлъчно през всички тези години. Този успех е за целия град. Горд съм с това, което постигнахме заедно. Горд съм, че Дунав отново обединява Русе и кара хората да вярват и мечтаят“, каза Диян Димов.
Диян Димов в АНОНС CAST: Дунав се връща там, където му е мястото – към елита!
Той заяви, че преди четири години са си поставили за цел отборът да се върне в Първа лига, а днес тя вече е постигната.
„Надяваме се да дойдат още по-добри времена. Не сме спирали да търсим и нови спонсори. Надяваме се, че сега ще е една идея по-лесно при положение, че ще сме в Първа лига. Има разговори, има преговори, обнадеждени сме“, каза Димов.
Той заяви, че винаги трябва да се работи за надграждане в клуба и за подобряване във всяко едно естество.
„Сега ще е още по-трудно. Ще е нужна още повече работа. Ще информираме поетапно с привличането на нови футболисти, със сключването на договори с нови спонсори. Към момента имаме повече от 30 спонсори, на които им благодарим, че ни подкрепяха в тези трудни времена. Работим и по лиценза на Градския стадион в Русе. Кметът на града Пенчо Милков също се ангажира. Надяваме се да ни подкрепи и бизнесът“, каза Димов.
Той призова русенци да бъдат на трибуните на стадиона в Русе на 15 май (петък), когато от 18:00 часа Дунав ще играе последният си домакински мач от сезона срещу тима на Янтра 1919.
„Каня всички русенци да дойдат на стадиона в петък, за да отпразнуваме заедно завръщането на Дунав в елита на българския футбол. Нека бъдем заедно, както бяхме през целия този път. Нека да да покажем, че Русе е футболен град и трибуните да се напълнят, защото отборът го заслужава“, каза Диян Димов.
Както БТА вече информира, треньорът на Дунав Георги Чиликов заяви след срещата с Фратрия снощи, че няма случайности във футбола. „Футболът ти се отблагодарява. Честито на Русе и благодаря на всички“, каза още той.
