Три парламентарни формации няма да имат представители от Русе в 51-ия парламент, научи АНОНС. Седемте мандата ще се разпределят между ГЕРБ-СДС, “Възраждане”, “Продължаваме промяната-Демократична България”, “ДПС – Ново начало”, “БСП – Обединена левица” и ИТН.
Георги Кръстев отново шампион по преференции в Русе
ГЕРБ-СДС, които са категоричните победители на вота, ще имат отново двама народни представители. Това са областният координатор Георги Кръстев, който отново пренареди листата като лидер по преференции, и водачът на листата адв. Николай Братованов.


Вторите “Възраждане” отново изпращат адв. Златан Златанов в парламента.

Само един депутат ще имат класиралите се на трето място – “Продължаваме промяната” – “Демократична България”. По всяка вероятност депутат отново ще бъде третият в листата Иван Белчев, който събра рекордна за формацията подкрепа чрез преференции.
”ДПС – Ново начало” изпраща в парламента водача си Атидже Вели. Тя е водач и в Ловеч, но по всяка вероятност ще бъде депутат от Русе. “БСП – Обединена левица” пък отново ще се представлява от Иван Иванов.
Последният мандат отива при ИТН, чийто водач отново е сценаристът Драгомир Петров.
Изпадналите формации, които няма да получат нито един мандат от Русе, са МЕЧ, “Величие” и аграрната коалиция на Доган АПС.

