Кметът на Община Разград Добрин Добрев връчи отличията на победителите от Зона 3 на турнира по футбол 8-10 клас от „Ученически игри 2025/26“.
Мачовете между областните първенци от Русе, Разград, Търговище и Силистра се играха на базата „Гнездо на орли“ на ПФК“Лудогорец“.
Отборът на НПТГ“Шантор Петьофи“ победи с 2:0 тимът от Търговище, а на финала надви с 2:1 и тима на СУПНЕ”Фридрих Шилер“-Русе. Така разградските футболисти спечелиха купата и златните медали от този етап на турнира. Купата и медалите на младите състезатели и на техния треньор Пламен Петров връчи Кметът Добрин Добрев.
Според регламента на „Ученическите игри“ победителите от Зона 3 играят с победителите от Зона 4 – Варна, Добрич и Търговище – за класиране на националните финали в Бургас. Това уточни председателят на Областния клуб „Спорт в училище – Разград“ Николай Миланов, който организира зоналния етап.
Мачът с тим от Варна ще се играе в сряда, 13 май, от 12,00 ч. на стадион „Локомотив“ в морската столица. Община Разград осигурява транспорт на зоналните шампиони за участието им в този мач и им пожелава успех!
